21 kwietnia 2024

Proces odzyskiwania danych

Proces odzyskiwania danych

Jak przebiega proces odzyskiwania danych? Przeważnie w pierwszym etapie procesu odzyskiwania danych zawodowcy telefonicznie zapoznają się z konkretnym dyskiem i dopomagają zaadaptować najbardziej odpowiednie wyjście w obszarze terminu reakcji a także kosztów. Uszkodzony nośnik trzeba dostarczyć do laboratorium. Można dostarczyć go osobiście względnie kurierem. Później specjaliści przeprowadzają dokładną analizę uszkodzenia, jaka zezwoli ocenić stan danych, zasięg uszkodzenia i szacowany czas przywrócenia plików. Skutkiem ekspertyzy zwykle jest raport, który zezwala klientowi na zaznajomienie się ze strukturą pakietów i danych wykonalną do odtworzenia, jeszcze przed zaczęciem toku odzyskiwania danych. Na tym etapie obeznani eksperci robią też początkową kalkulację kosztów odzysku danych. Komplet danych wysyłany jest petentowi.
Jeśli klient poświadczy, iż akceptuje zapłatę oraz liczbę danych, jakie można odzyskać, proces odzyskania danych jest zaczęty.

Zawodowcy przystępują do odzysku oraz naprawy struktur logicznych danych, przy zastosowaniu więcej niż 120 różnego rodzaju urządzeń specjalistycznych oraz dużej palety oprogramowania. Po odzyskaniu, dane zwracane są petentowi na wybranym przez niego nośniku (zewnętrzny dysk twardy, płytki DVD, itd.). Nie można przegrywać odzyskanych danych na ten sam dysk, nawet jeżeli jeszcze nieco działa! Jeżeli nośnik danych był na gwarancji, to po otworzeniu nośnika przez fachowców, raczej na gwarancji do sklepu nie możemy go oddać. Kopia bezpieczeństwa danych jest przetrzymywana przez miesiąc na firmowym serwerze, następnie bezpowrotnie usuwana, stosownie z procedurą bezpieczeństwa.

Odzyskiwanie danych Poznań

Nie licząc fizycznych uszkodzeń zdarzają się również logiczne. W przypadku usterek logicznych możliwe jest używanie rzadkiej na skalę ogólnoświatową technologii odzyskiwania danych na odległość. W tej chwili jest to najszybsza procedura odzyskiwania danych umożliwiająca ujawnienie efektów ekspertyzy zaledwie w ciągu kilku chwil. Zawodowcy wykonują operacje odzysku danych przez bezpieczne łącze internetowe natomiast skuteczność tego wariantu rozwiązań jest taka sama jak w wypadku odzysku ich w laboratorium.