23 maja 2024

Sieci w Polsce

Sieci w Polsce

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować znaczny rozwój infrastruktury sieciowej w Polsce. Największy wzrost sprzedaży można było zauważyć wśród produktów marki SOHO oraz MŚP. Co było tego przyczyną? Przede wszystkim obniżono koszty dostępu do sieci przez domowych internautów oraz małych przedsiębiorstw. Znacznie obniżyły się również koszty związane z zakupem specjalistycznego sprzętu. Sprzęt ten pozwolił na dowolne i wygodne konfiguracje sieci lokalnych (LAN) ku radości użytkowników. Urządzenia sieciowe są wyposażone w coraz to szybsze porty do transmisji danych. W ostatnim czasie nastąpił spory wzrost sprzedażowy tych urządzeń. Do standardu należą w tej chwili połączenia 1Gbit wewnątrz sieci lokalnych. Do obsługi tak skomplikowanych urządzeń niezbędny w dzisiejszych czasach jest Outsourcing IT. Branża informatyczna rozwija się prężnie na rynku jak żadko która.

Coraz większą popularnością cieszą się łącza światłowodowe. Nie mniejszą wagę przykładamy w Polsce do bezpieczeństwa przesyłanych danych. Dobrą informacją jest to, że polski rynek produktów sieciowych nie zostaje w tyle, ale raczej podąża za trendami wyznaczanymi przez inne, bardziej rozwinięte kraje. Nie mniej jednak małe i średnie firmy w Polsce nie są jeszcze tak mocno zinformatyzowane jakbyśmy chcieli. Outsourcing IT z Poznania jest w stanie stanąć na wysokości zadania.

Również urzędy, szpitale, sądy odbiegają poziomem informatycznym od przyjętych standardów na świecie. Właśnie dlatego, że polska gospodarka jest dość specyficzna, nie wszystkie trendy, które obowiązują na świecie są jednakowo silne u nas. Nadzieją są duże polskie firmy, które chętnie wdrażają nowe systemy. Mają tysiące użytkowników w sieci, konsolidują i wirtualizacją zasoby IT. W dużych firmach widać również większą otwartość na outsourcing IT wielu obszarów. Profesjonalna obsługa informatyczna firm jest standardem. Dziś konwergencja sieci stała się faktem i dotyczy to nie tylko głosu w sieci, ale i wideo. Na porządku dziennym mamy do czynienia z wideokonferencjami, IP CCTV lub e-learningiem.