14 lipca 2024

Sektor przemysłowy nie radzi sobie z backupem

Sektor przemysłowy nie radzi sobie z backupem

Sektor przemysłowy znajduje się wśród tych gałęzi gospodarki, które ponoszą największe straty w wyniku katastrof czy cyberataków. Outsourcing IT jest po prostu niezbędny.

To właśnie dlatego przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego powinny postawić na funkcjonowanie opierające się na płynności informacji oraz bezpieczeństwie. Jeśli jakaś firma doświadczyła dłuższych przestojów, to zdaje sobie sprawę z ogromnych kosztów, które z takimi przestojami są nieuniknione. Przerwanie procesu produkcyjnego lub opóźnienia w dostawie towarów poważnie nadwyrężają budżet. Profesjonalna obsługa informatyczna firm jest niezbędna aby zapewnić firmie ciągłość funkcjonowania.

Jak temu zapobiec?

W czasach kiedy z roku na rok rośnie zagrożenie cyberatakami i coraz częściej pojawiają się anomalie pogodowe, przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego powinny przywiązywać większą wagę do backupu i procesu odzyskiwania danych po awarii. Rzeczywistość jest niestety inna. Z raportu Acronis 2012 Disaster Recovery Index wynika, że tylko co druga firma przemysłowa potrafi przywrócić swoje dane po awarii. 45 procent respondentów wymienia budżet, bariery technologiczne oraz brak wsparcia dla zarządzania procesami jako największe bariery uniemożliwiające opracowanie skutecznej strategii backupu oraz DR. Kompleksowa obsługa informatyczna firm jest w stanie temu zadaniu sprostać.

Co czwarty uczestnik badania wskazuje na brak wsparcia dla polityki bezpieczeństwa danych ze strony kadry zarządzającej. 59 procent zwraca uwagę na złożoność nowoczesnej infrastruktury i niezrozumienie jej, zwłaszcza że coraz częściej dominuje model hybrydowy, polegający na tym, że część danych znajduje się w siedzibie przedsiębiorstwa, a pozostała u zewnętrznego dostawcy. To wg użytkowników utrudnia optymalizację kopii zapasowych i odzyskiwanie danych po awarii. Informatyk z Poznania jest w tym zakresie przeszkolony i doskonale sobie poradzi ze wszelkimi utrudnieniami jakie napotka podczas swojej pracy.

W zestawieniu poświęconym firmom przemysłowych pojawia się też kilka ciekawych informacji związanych z adaptacją modelu cloud i wirtualizacji. Aż 94 procent respondentów przewiduje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie w jakiejś formie korzystać z modelu cloud. A więcej niż połowa zgadza się z tezą, że cloud computing przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów działania firmy. 26 procent poszło z „duchem czasu i zwirtualizowało połowę lub więcej swoich serwerów produkcyjnych. Tak więc wiele firm postawiło na fachowy Outsourcing IT.