14 lipca 2024

Odzyskiwanie danych w niezawodne możliwości.

Odzyskiwanie danych Jak odzyskać dane

Być może utraciłeś dane w wyniku awarii lub błędu dysku twardego, ale wciąż masz nadzieję. Korzystanie z narzędzi do odzyskiwania danych jest realną opcją dla wielu z nas. Można podłączyć dysk twardy do innego komputera i skopiować dane z dysku twardego na nowy. Jeśli nie masz innego dysku twardego, możesz kupić dysk do odzyskiwania danych i wykonać tę samą procedurę. W tym artykule pokazano, jak to zrobić.

Recuva

Odzyskiwanie danych Recuva to prosty i przyjazny dla użytkownika program. Jego główny interfejs składa się z dwóch oddzielnych sekcji: w lewej części wyświetlane są wyniki wyszukiwania. Po prawej stronie wyświetlany jest podgląd wybranego pliku oraz pomocne informacje. Po wybraniu żądanego pliku można wybrać opcję odzyskiwania z opcji znajdujących się po prawej stronie. Oprogramowanie posiada również tryb zaawansowany, który może być pomocny dla osób z doświadczeniem.

Aby rozpocząć proces odzyskiwania usuniętych plików, pierwszym krokiem w użyciu programu Recuva jest wybranie dysku, który chcesz przeskanować, oraz folderu, w którym chcesz zapisać odzyskane pliki. Recuva automatycznie przeszukuje dysk w poszukiwaniu usuniętych plików, a następnie podaje szczegóły, takie jak nazwa pliku, rozmiar i lokalizacja. Po tym możesz wybrać pliki, które chcesz odzyskać i kliknąć przycisk „Odzyskaj”. Proces jest prosty, więc nawet najbardziej niedoświadczeni użytkownicy komputerów mogą go ukończyć.

Główną zaletą programu Recuva jest jego przyjazny dla użytkownika interfejs. Jego konfiguracja jest całkowicie zautomatyzowana, ale możesz ją dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Program zawiera łatwy do zrozumienia Kreator szybkiego startu, który krok po kroku prowadzi użytkownika przez proces odzyskiwania danych. Dostępna jest również obsługa rodzimych języków, co pozwala użytkownikom wybrać język, którego wolą używać podczas interakcji z programem. Wreszcie, Recuva jest dostępna za darmo do użytku domowego, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą wydawać pieniędzy na oprogramowanie.

Recuva to bardzo prosty w obsłudze program do odzyskiwania plików w systemie Windows. Wielu użytkowników uznało go za najlepsze narzędzie do odzyskiwania danych na rynku. Chociaż Recuva nie jest zaawansowanym programem do odzyskiwania danych, doskonale radzi sobie z odzyskiwaniem przypadkowo usuniętych danych. Korzystanie z profesjonalnej wersji Recuva daje również dostęp do zaawansowanego odzyskiwania plików, obsługi wirtualnych dysków twardych, automatycznych aktualizacji i pomocy technicznej premium. Możesz pobrać wersję próbną, aby wypróbować go za darmo.

Ponadto program Recuva jest dostępny do pobrania za darmo, co oznacza, że można go używać w dowolnym systemie operacyjnym Windows. Ten program działa w celu odzyskania wszystkich typów plików, w tym dokumentów, obrazów, wiadomości e-mail, filmów, muzyki i nagrań audio. Jest on również bardzo wydajny, dzięki czemu możesz odzyskać pliki, które usunąłeś kilka tygodni temu. A najlepsze w programie Recuva jest to, że jest przenośny, co czyni go doskonałym wyborem do przenoszenia plików na inne urządzenia.

DriveSavers

Oprogramowanie do odzyskiwania danych DriveSavers wykorzystuje własne, niestandardowe adaptery, które uruchamiają specjalistyczne oprogramowanie i obsługują szeroką gamę modeli dysków. Firma posiada ponad 20 000 modeli dysków, a jej inżynierowie zostali przeszkoleni do pracy zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem. Są w stanie odzyskać dane z każdego dysku dowolnej marki i modelu wyprodukowanego w ciągu ostatnich 30 lat. Ważne jest, aby wybrać usługę posiadającą certyfikaty HIPPA i SOC-2 oraz stosującą różne protokoły bezpieczeństwa danych i zgodności z przepisami.

Założona w 1985 r. firma DriveSavers stała się jednym z wiodących na świecie dostawców usług odzyskiwania danych, zapewniając wielokrotnie nagradzaną obsługę klienta. Zespół certyfikowanych inżynierów firmy ma dziesiątki lat doświadczenia w odzyskiwaniu danych, a jej środowisko pracy zostało zaprojektowane w taki sposób, aby chronić dane klientów. Firma odzyskała dane z różnych nośników, w tym z nośników aparatów cyfrowych, iPodów i innych wymiennych urządzeń pamięci masowej. A jeśli obawiasz się unieważnienia pierwotnej gwarancji, eksperci firmy mogą pomóc Ci odzyskać dane.

Serwis odzyskiwania danych DriveSavers pomaga klientom Apple odzyskiwać dane od dziesięcioleci. Ich inżynierowie posiadają certyfikaty i autoryzacje Apple, więc możesz być pewien, że proces odzyskiwania danych nie spowoduje utraty gwarancji. Będziesz spokojny o swoje dane, wiedząc, że zostaną Ci zwrócone w takim samym stanie, w jakim zostały wysłane. DriveSavers oferuje bezpłatną ocenę Twoich danych i urządzenia. Usługa odzyskiwania danych zwróci Ci nawet Twój sprzęt bez dodatkowych kosztów.

Oprócz usług oferowanych przez DriveSavers, Pinnacle Computer Services jest certyfikowanym sprzedawcą firmy. Ci profesjonaliści są ekspertami w dziedzinie odzyskiwania danych i z zaangażowaniem pomagają swoim klientom odzyskać wszystkie ich dane. Sprawdzają, czy ich usługi są zgodne z przepisami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa danych, a także są wykonawcami zatwierdzonymi przez GSA. DriveSavers oferuje również odzyskiwanie danych klasy korporacyjnej, kryminalistykę i wysoki poziom bezpieczeństwa. Jej oprogramowanie do odzyskiwania danych zapewnia bezpieczny i wygodny sposób na odzyskanie danych, niezależnie od tego, co się dzieje.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych, które nadpisuje dane, nie będzie skuteczne w odzyskiwaniu ich z kasowalnego nośnika pamięci. Dane będą nadal znajdować się na dysku, dopóki nie zostaną fizycznie nadpisane. DriveSavers współpracuje z kilkoma producentami OEM dysków i ma doświadczenie w odzyskiwaniu danych z tych urządzeń. Ponadto, są ekspertami w odzyskiwaniu danych z macierzy RAID klasy korporacyjnej. Dzięki tej współpracy uzyskali dostęp do szerokiego zakresu poufnych danych IP.

Oprogramowanie jest łatwe w obsłudze i służy do odzyskiwania utraconych partycji oraz przywracania dysków startowych. Użytkownicy mogą sortować odzyskane pliki i partycje według typu lub wyświetlić je w widoku drzewa. Użytkownicy mogą również wybrać system plików do odzyskania, co jest przydatne, gdy muszą zlokalizować konkretny folder. W rezultacie, oprogramowanie do odzyskiwania danych DriveSavers posiada szeroki wachlarz opcji dla wszystkich rodzajów odzyskiwania danych.

Narzędzia do odzyskiwania danych ADRC

ADRC Data Recovery Tools to zbiór narzędzi do odzyskiwania danych, które obsługują różne urządzenia pamięci masowej. Interfejs użytkownika jest prosty i koncentruje się na najważniejszych czynnościach, takich jak odzyskiwanie danych. Oprogramowanie posiada możliwość edycji, dzięki czemu można dostosować wyniki do własnych potrzeb. Program jest dostępny do pobrania i zainstalowania bezpłatnie, a na liście ocen programów freeware do odzyskiwania danych RateItAll uzyskał wysoką ocenę. Jeśli straciłeś plik i chcesz go odzyskać, ADRC Data Recovery Tools jest najlepszym rozwiązaniem.

Interfejs użytkownika jest łatwy w nawigacji i prosty w obsłudze. Cztery przyciski menu głównego umożliwiają wyjście z programu, odzyskanie trwale usuniętych plików oraz uruchomienie menu Pomoc i łącza. Jedną z najbardziej użytecznych funkcji programu ADRC Data Recovery Tools jest funkcja Kopiuj pliki, która pozwala na kopiowanie danych z uszkodzonych dysków na inny komputer. Próba skopiowania plików z dysku zawierającego błędy może zakończyć się zawieszeniem systemu, dlatego należy skorzystać z tej funkcji przed próbą samodzielnego skopiowania plików.

Jeśli obawiasz się o kompatybilność swojego komputera, możesz pobrać i zainstalować najnowszą wersję programu ze strony internetowej ADRC. Oprogramowanie to można pobrać bezpłatnie i działa ono na większości nowoczesnych systemów operacyjnych Windows OS. Mogą być jednak dostępne inne wersje. ADRC Data Recovery Tools 1.0 został ostatnio zaktualizowany 7 lipca 2006.

Narzędzia do odzyskiwania danych ADRC są nie tylko rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych, ale są również przeznaczone do odzyskiwania danych z systemu Windows i innych systemów plików. Używając FSArchiver, może zapisać zawartość systemu plików jako skompresowane archiwum, które może być odzyskane na partycji. ADRC Data Recovery Express obsługuje również odzyskiwanie danych ze wszystkich typów uszkodzeń logicznych, od uszkodzeń systemu plików po awarie partycji. Adroit Data Recovery Centre to kolejne oprogramowanie, które dobrze współpracuje z ADRC Data Recovery Tools.

ADRC Data Recovery Software Tools to zestaw narzędzi do odzyskiwania danych przeznaczony dla majsterkowiczów. Oprogramowanie to jest przeznaczone dla szerokiej gamy systemów plików i dysków, w tym napędów USB i DVD. Inne funkcje obejmują funkcję Wiertło dyskowe, która przywraca usunięte pliki, a Recovery Vault zapobiega utracie danych. Inną przydatną cechą tego oprogramowania jest możliwość odzyskiwania plików pomimo poważnych uszkodzeń logicznych.

Interfejs użytkownika jest prosty, a program zachęca użytkowników do wybrania partycji i wykonania skanowania całego dysku. Skanowanie nie pozwala na określenie mniejszej części dysku, ale wykonuje przyzwoitą pracę, przywracając pliki. Program ma objętość 406 kB i wykonuje szybkie skanowanie. Jego możliwości odzyskiwania mają jednak kilka ograniczeń. Program jest dostępny tylko dla systemu Windows 10, więc jeśli masz starszą wersję systemu Windows, musisz szukać gdzie indziej.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]