3 grudnia 2023

ERP in Cloud

ERP in Cloud

Duże firmy coraz częściej pytają o rozwiązanie „ERP in cloud” w chmurach publicznych. Model ten dla takich firm może być interesujący w przypadku, w których dane są mniej krytyczne, jak np. e-zamówienia, rekrutacja czy zarządzanie podróżami.

Rozwiązania „ERP in cloud” są bardzo dobrym rozwiązaniem także do budowy systemów testowych czy szkoleniowych. Rozwiązanie w chmurze pozwala na szybkie zbudowanie takiego systemu. Ciekawostką jest to, że w niektórych wypadkach nawet dziesięciokrotnie szybsze niż przy standardowym podejściu.

Przez następne 10 lub więcej lat migracja systemów ERP do chmury będzie miała kluczowe znaczenie i będzie najważniejszym czynnikiem w ich rozwoju. Ze względu na swoją złożoność, systemy te będą jednym z najwolniej przechodzących rozwiązań do chmury. Będzie tak się działo z powodu wrażliwości przetwarzanych danych i ich wpływu na każdą prowadzaną działalność gospodarczą. Można powiedzieć, że będzie zmieniać się to w sposób ewolucyjny. Mimo ogromnego optymizmu i rosnącej popularności rozwiązań ERP w chmurze proces migracji do chmury dotrze do dużych firm dopiero za pewien czas. Małe firmy rozwiązanie to będą wdrażać w pierwszej kolejności bowiem, to dla nich zalety redukcji kosztów i większej elastyczności będą przeważać nad kwestiami ryzyka bezpieczeństwa danych czy wyzwaniami integracyjnymi z innymi systemami. Ponieważ rozwiązania „ERP in cloud” oferuje coraz więcej dostawców. To dobra informacja, bowiem, ich cena będzie spadać, a jakość z roku na rok będzie rosnąć.