21 kwietnia 2024

Drukarka – narzędzie niezbędne w Twoim biurze!

Drukarka – narzędzie niezbędne w Twoim biurze!

Na co dzień mamy zwyczaj drukować olbrzymie ilości dokumentów, umowy, publikacje, arkusze kalkulacyjne, kosztorysy, faktury dla nabywców itp. Zwykle gdyby zebrać wszystkie dane razem w jakiej ilości i z jaką częstotliwością dokument opuszcza drukarkę, to w sporym przedsiębiorstwie spokojnie możemy przyznać, że co kilka minut. Aż trudno dać wiarę, iż w ostatnim czasie, mniej więcej 30 lat temu biuro funkcjonowało zgoła inaczej, i to głównie z tej przyczyny, że brakowało tam drukarki, komputera o ploterze nie mówiąc. Były za to maszyny do redagowania tekstu i każda spośród pań sekretarek zarządzających taką maszyną do tworzenia tekstu musiała sporządzić ok. 300 faktur w miesiącu. Praca ciężka i nużąca więc nikt nie zdecydowałby się zastąpić komputera i drukarki na maszynę do pisania. Jednak wyobraźmy sobie taką sytuację, iż w ferworze obowiązków obejmujących wystawianie faktur mężczyznom, bo nadchodzi np. koniec miesiąca rozliczeniowego, drukarka odmawia posłuszeństwa. Zastanawiamy się czy skończył się toner w naszym urządzeniu, czy może nastąpiła awaria drukarki? A jeśli to uszkodzenie drukarki to ile czasu będzie trwała? Nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć nam na powyższe pytanie, oprócz wyspecjalizowanego serwisu urządzeń drukujących.

Mimo że technika tak poszła do przodu, , że prawie każda drukarka wyświetla nam wskazówkę czym awaria jest spowodowana, to pani księgowa lub inna pani w jakimkolwiek urzędzie, nie będzie potrafiła wyciągnąć żadnych wniosków z tego raportu. Niemalże w każdym przypadku jest potrzebna pomoc profesjonalnego serwisu drukarek. O ile drukarka jest jeszcze objęte gwarancją to nie mamy takiego problemu, dlatego że po otrzymaniu zgłoszenia instytucja, od której kupiliśmy ową drukarkę, powinna przysłać przedstawiciela firmy przesyłkowej i ją zabrać. Nadal jednak problem pozostaje nierozwiązany, bowiem jeśli nie mamy drukarki zapasowej, to dalej nie możemy otrzymać owoców naszej pracy na papierze, czyli po prostu wydrukować za pomocą drukarki

Znalezienie usterki w drukarce przy współczesnej daleko posuniętej technologii nie jest sprawą prostą. Słusznym rozwiązaniem jest dysponować w zapasie sporządzoną umowę z firmą, która zajmuje się serwisem drukarek. Jeśli w zawartej przez nas umowie jest uwzględniony okres realizacji, to jest cień szansy, iż nie zniweczy nam to pracy doszczętnie. Co więcej jeśli będziemy uiszczać opłatę abonamentową to punkt naprawy drukarek powinien pojawiać się w naszej firmie tak często, jak to konieczne i przeprowadzić stosowne czynności mające na celu konserwację drukarki, co z pewnością zminimalizuje ilość awarii.
Mniejsza ilość awarii drukarek w biurze to mniejsze koszty przestoju, to także mniej niezadowolonych interesantów, że jakakolwiek dokumenty otrzymali nie na czas.
Nieopłacalna jest naprawa drukarki na własną rękę. Weźmy pod uwagę fakt, iż istnieje ryzyko, że jeszcze bardziej ją zepsujemy, aniżeli naprawimy. Dość wrażliwe elementy elektroniki w każdej jednej drukarce dyskwalifikują naprawę drukarek we własnym zakresie